Wydarzenia
Konkurs na projekty w ramach DS
Data dodania: 16-05-2017
W związku z otrzymaniem informacji z MNiSW o przyznaniu dotacji celowej na prowadzenie w 2017 roku badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego AJD ogłasza konkurs na finansowanie projektów badawczych z wyżej wymienionej dotacji (tzw. badania statutowe młodych naukowców oraz doktorantów).
Zgodnie z postanowieniem „Regulaminu przyznawania, podziału i rozliczania środków na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie", zatwierdzonym przez Radę Wydziału Filologiczno-Historycznego w dn. 16.11.2016, wnioski należy składać na formularzu obowiązującym w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (formularz: „Wniosek o finansowanie projektu badawczego" dostępny na stronie głównej AJD, zakładka: Nauka » Działalność statutowa) do dnia 22 maja br. (poniedziałek) w Dziekanacie WFH, pok. 7, na ręce p. Iwony Jaty-Frączyk. Wniosek powinien zawierać w opisie projektu określenie celu badań, uwzględniających rozwój dyscypliny naukowej będącej podstawą działalności statutowej Wydziału oraz spełniać wymogi określone w wyżej wymienionym Regulaminie.
Wnioski o finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodego naukowca opiniuje Dyrektor Instytutu, natomiast wnioski o udzielenie stypendium dla uczestnika studiów doktoranckich opiniuje opiekun / promotor oraz kierownik studiów doktoranckich.
Rozstrzygnięcie konkursu, zgodnie z Regulaminem oraz z dyspozycją Dziekana WFH, pozostaje w decyzji Wydziałowej Komisji ds. Nauki. W ocenie wniosków o finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodego naukowca brane będą pod uwagę przede wszystkim:
- wartość merytoryczna wniosku;
- wpływ realizacji wniosku na rozwój dyscypliny naukowej będącej przedmiotem działalności statutowej jednostki;
- zasadność proponowanych nakładów finansowych;
- przebieg dotychczasowej pracy zawodowej i plany rozwoju oraz awansów naukowych;
- publikacje naukowe wnioskodawcy z uwzględnieniem ich rangi, począwszy od publikacji międzynarodowych i umieszczonych w czasopismach z tzw. listy ministerialnej;
- udział w konferencjach naukowych międzynarodowych i ogólnopolskich;
- poprawność formalna wniosku, kompletność dokumentów.
W ocenie wniosku o udzielenie stypendium dla uczestnika studiów doktoranckich brane są pod uwagę przede wszystkim:
- kolejne etapy w przewodzie doktorskim (otwarcie przewodu, zdane egzaminy);
- publikacje naukowe z uwzględnieniem ich rangi, począwszy od publikacji międzynarodowych i umieszczonych w czasopismach z tzw. listy ministerialnej;
- udział w konferencjach naukowych;
- wyniki z przedmiotów realizowanych w toku studiów doktoranckich;
- działalność organizacyjna;
- opinia kierownika studiów doktoranckich;
- poprawność formalna wniosku, kompletność dokumentów.
Każdy młody pracownik nauki albo członek studiów doktoranckich może złożyć jeden wniosek indywidualny, jak również być członkiem jednego wniosku zbiorowego. Z możliwości ubiegania się o środki na działalność statutową wykluczeni są młodzi pracownicy nauki oraz stypendyści / członkowie studiów doktoranckich, którzy nie złożyli w określonych terminach sprawozdania z wydatkowania środków przyznanych w poprzednim roku (Regulamin, § 4, ust.9)
dr hab. Agnieszka Czajkowska, prof. AJD
Dziekan WFH