Dla kandydatów - kierunki studiów - Iberoznawstwo - studia drugiego stopnia
Dla kandydatów - kierunki studiów - Iberoznawstwo
Iberoznawstwo - studia drugiego stopnia
Studia drugiego stopnia na kierunku Iberoznawstwo są kontynuacją i dopełnieniem studiów licencjackich, przede wszystkim dla absolwentów studiów I-go stopnia kierunku Iberoznawstwo a także absolwentów studiów co najmniej licencjackich kierunków przypisanych do dziedziny nauk humanistycznych i społecznych. Prowadzone przez Instytut Historii studia drugiego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu magistra.
Dostępne specjalności:
- turystyczna
- kulturoznawcza
Dlaczego warto studiować iberoznawstwo na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie?
- ponieważ autorski program studiów umożliwia wybór wielu zajęć dostosowanych do indywidualnych zainteresowań studentów, zatem studia mogą być wspaniałą przygodą intelektualną;
- ponieważ w Instytucie Historii UJD wykładają znakomici wykładowcy;
- ponieważ ukończenie iberoznawstwa zapewnia gruntowne wykształcenie humanistyczne i umożliwia zrozumienie wielu zjawisk współczesnego świata, mechanizmów polityki wewnętrznej i stosunków międzynarodowych oraz innych problemów współczesnej cywilizacji;
- ponieważ studenci znajdują tu dodatkowe możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań poprzez działalność w kołach naukowych;
- ponieważ studenci opanują język hiszpański na poziomie B2+ oraz język portugalski na poziomie A1/A2;
- ponieważ studia umożliwiają aplikacje do Programu Erasmus+;
- ponieważ studia przygotowują do wykonywania atrakcyjnych zawodów;
- ponieważ imprezy integrujące środowisko stanowią wspaniałą okazję do współpracy na polu naukowym oraz do zawiązywania przyjaźni na całe życie.
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów drugiego stopnia osiąga poziom wiedzy pozwalający na pogłębione zrozumienie i interpretację procesów historycznych - znacznie rozszerzone w stosunku do studiów pierwszego stopnia. Uzyskuje umiejętności i wiedzę w zakresie wykształcenia humanistycznego oraz przygotowanie merytoryczne i warsztatowe do prowadzenia badań historycznych.
Absolwent drugiego stopnia studiów posiada przygotowanie do samodzielnego rozwiązywania problemów zawodowych, w szczególności dotyczących studiowanej specjalności zawodowej.
Absolwent studiów II stopnia jest przygotowany do pracy w placówkach określonych przez wybraną specjalność zawodową:
Absolwenci specjalności turystycznej są kształceni do pracy w biurach turystycznych, hotelach, jednostkach samorządowych i wojewódzkich.
Absolwenci specjalności kulturoznawczej uzyskują kwalifikacje do pracy w instytucjach kultury, jednostkach samorządowych i wojewódzkich oraz mediach.